Hangi mevsimdeyiz?

Hangi Mevsimdeyiz?Mevsim sonbahar.. Peki içimizde ki mevsim? Ne hissediyoruz gerçekten. İçimizde dökülen yaprakları mı izliyor, dökülen yaprakları süpürüp soğuğa kendimizi teslim mi ediyoruz yoksa çimlere uzanmış yüzümüze vuran güneşle çiçekleri mi kokluyoruz. Gördüğümüz kelebekle mutlu mu oluyoruz? Olan biteni kendimize itiraf edebiliyor muyuz? Her duyguyu hakedildiği gibi yaşayabiliyor muyuz?

Sanırım ben sonbaharı yaşıyorum. Kendi içime çekiliyorum, kararlar alıyorum, eksiklerimi görüyorum. Yaptığım her şey benim seçimimdi sonuçta. Çok da pişman olmuyorum bu yüzden. Kimi geceler bir kaç kelimeyi döndürüyorum kafamda. Alt tarafı bir cümle deyip silip atamıyorum. En çok gece değil midir ki insanı düşüncelere teslim eden. Şarkılara sığınırız çoğu zaman. Şarkılara hayatları yerleştiririz. Bir şarkı bizi bambaşka yerlere götürür. Yeni kararlar aldırabilir. Hayattaki her şeyle bağını kesmiş olursun. Bu yüzden işte her hüzünlendiğimizde, sevinçlendiğimiz de şarkılara sığınmamız. Sanki bizi bir tek onlar anlar ve o şarkılar sanki bize yazılmıştır, bizim duygularımıza tercümandır.

Sonbahardayım. En sevdiğim ay Ekim’de. Sadece takvim de değil içimde yaşıyorum mevsimi. Bazen daha sıcak bazen daha soğuk. O satırlar geliyor bazen aklıma.. ‘Eylül toparlandı gitti işte Ekim falan da gider bu gidişle..’

Keşke bizim için gitmekte böyle olsa. Oysa biz defalarca yaşlanırız, defalarca ölürüz. Ben çok yaşlandım sanırım. İçimde ölen parçalarda var, zamanını yaşayan da, ölmeyi bekleyen de.. İnsan olmak diyorum ben bu duruma; insanız, birçok duyguyu içimizde taşırken eksile eksile yaşamayı öğreniyoruz. Ruhumuzu parçalara ayırıyoruz. Öyle mevsimler gibi gelip geçemiyoruz. Nerdeyim ben bilmiyorum. Hayatımın hangi evresindeyim? Peki siz hangi evredesiniz? Bunu kendinize hiç sordunuz mu? Gerçekten ne yaşadığınızın farkında mısınız? İtiraf edin içinize gerçekleri. İnsanız doğup, büyüyüp, anılar biriktirip, kayıplar verip, hayal kırıklığı yaşayıp öleceğiz sonuçta. Altı üstü hayat bu. Korkmadan içindeki mevsime göre yaşa!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir