Telefonum Çalınmadan Ne Yapmalıyım ?

Evet bu yazıda size telefonunuz çalınmadan önce yapmanız gerekenleri anlatacağım, başıma gelmeden önce bende bu konu hakkında daha önce hiç düşünmemiştim desek yeridir. Yakın zamanda telefonum çalındığında bende bayağı düşündüm ne yapabilirim diye; telefonumun imei kodu yanımda olmadığı için polise direk başvuru yapmaya gidemedim ertesi sabah gittiğimde ise neden dün gece gelmedin gibi bi cevap aldım o an düşününce ne fark eder dedim sonradan fark ettimki anlık olarak dolaşan ekiplere haber verildiğinde şüpheli biri fark edilirse ekibin o an şahsı alma ihtimali daha yüksek,
Geç olsada şikayeti oluşturduk fakat bulunma ihtimali düşük bildiğiniz üzere telefonların imesini değiştrimek çocuk oyuncağı gibi olmuş durumda orada olan bi polis memurunun söylediği şeyi aktardım direk.
Telefonum bulunurmu bilmiyorum telefonun maddi değeride fazla yoktu aslını söylemek gerekirse manevi olarak değeri vardı ama bulunması yönünde çok aşırı bi umudum yok. Tedbirsiz davranmaktan dolayı bir anlık dalgınlıkla telefondan olduk. Benim telefon Yönünden çok fazla bi beklentim yok geçmişten beri telefonlara fazla para verme taraftarı değilimdir, manevi değeri dışında bide hafıza kartında bulunan bilgiler ve tel numaraları büyük kayıp oldu benim için. Şuan evden çıkmam gerekli akşama size telefonunuz çalınmadan önce ne yapmanız gerekli bulma ihtimaliniz nasıl dahada yükselir o konuda detaylı bilgi vereceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir